Skoči na glavno vsebino
V nedeljo, 26. 5. 2024, so učenci člani raziskovalnega, vrtnarskega in kamnoseškega krožka iz Divače ter učenci iz podružnične šole Vreme v okviru Dneva Regijskega parka Škocjanske jame izvedli delavnico učenja osnov zidanja na suho.

Učenci so obiskovalce z različnimi pristopi in z izvedbo vaj senzibilizacije vodili do poglobljenega doživljanja pokrajine. Pod budnim očesom izvedenca suhozidne gradnje Mateja Umka so mimoidoče ozaveščali o pomenu ohranjanja znanja gradnje suhih zidov kot dela tradicije, ki je skozi stoletja zaznamovala človeka in njegov način življenja na področju matičnega Krasa.

Kako izgleda suhi zid iz zraka, so preverili člani PGD Divača. Posneli so fotografijo suhega zidu, ki je nastal na nedeljski delavnici.

Ste že prebrali?

Tedni vseživljenjskega učenja

Tedni vseživljenjskega učenja

Naša šola se je tudi letos pridružila Tednom vseživljenjskega učenja (TVU), ki bodo potekali od 10. maja do 16. junija...

Debeli rtič 2024

Debeli rtič 2024

Ko smo prispeli, smo se najprej namestili v mladinskem domu Martinček. Sledil je lov na zaklad. Ker nas vreme...

Dostopnost