Skoči na glavno vsebino
V petek, 21.6. sta učitelja Martin Fabčič in Lidija Uršič pripravila nastop ob bližajočem se dnevu državnosti v Domu upokojencev Sežana. Člani dramskega krožka so nastopili z dvogovori in skečem o domovini, o svobodi, o življenju v današnjih mladih družinah. Prisluhnili so tudi pismu primorske none svoji vnukinji. Prireditev sta z igranjem na harmoniko in bariton popestrila Martin in Tine; marsikateri starostnik je ob njunih zvokih glasno zavriskal.   

Stanovalci doma so bili navdušeni nad pestrim programom. Veselja, smeha ob zabavnih igricah in petja ni manjkalo. Učenci so lahko ob bučnih aplavzih začutili pristno hvaležnost stanovalcev. Na prireditvi so bili tudi učenci 4. razredov. Ob slovesu so nekateri prostovoljno priskočili na pomoč osebju doma pri prevažanju nebogljenih na invalidskih vozičkih. Lahko smo ponosni nanje. Iz ust varovancev je bilo slišati: »Kako je bilo lepo. Zlati otroci…Pridite še.«

 Veselimo se nadaljnjih srečanj.

Prijetni so občutki, ko ostarelim pričaraš nasmeh na obraz.

Lidija Uršič, mentorica dramskega krožka

 

Ste že prebrali?

Planinski tabor pod Storžičem

Planinski tabor pod Storžičem

Letošnji planinski tabor, ki ga je organiziralo Planinsko društvo Sežana, je potekal med 8. in 12. julijem na zahodnem...

Počitniško varstvo

Počitniško varstvo

Poletje je že tu in s tem tudi čas počitnic, ko se otroci najraje zabavajo in uživajo v brezskrbnih dneh. Za starše pa...

Dostopnost