Učenci so spoznali pomen ločevanja odpadkov, kako jih recikliramo, in kako pomembno je, da v naravi ne odvržemo odpadkov, saj s tem ogrožamo poleg živali in rastlin tudi našo podtalnico. Tako kot to počne likovni junak Čistko, jih odložimo v za to namenjene zabojnike (za papir, mešano embalažo, steklo, biološko razgradljive odpadke in mešane odpadke).
Preko dveh poskusov s plastenkami in tetrapaki smo se naučili, kako uspešno zmanjšamo volumen odpadkov. Otroci bodo tako v šoli kot doma znali pravilno reciklirati plastenke, tetrapake in druge odpadke. Otroci so na koncu dobili vsak svojo beležko iz recikliranih materialov in knjižico Jaka pomaga naravi.
Po delavnicah v razredu smo se sprehodili do ekološkega otoka, kjer nas je že pričakalo smetarsko vozilo, otroci pa so lahko videli, kako delavci naložijo odpadke in jih potem stisnejo.
Na šoli sicer pridno ločujemo odpadke in zbiramo star papir. Zadali smo si nalogo, da bomo spremljali, koliko odpadkov in katere vrste odpadkov proizvedemo v določenem časovnem obdobju. Vsako leto namreč v Sloveniji in tudi drugod proizvedemo vedno več odpadkov.
O tem, kako ponovno uporabljamo odpadke in surovine ter iz njih naredimo nove izdelke, pa kdaj drugič.
Alma Volk in učiteljice PŠ Vreme