pon – pet.  od 7.30 do 14.00

BRALNA ZNAČKA  – URNIK:

Boris: torek, 12.00–14.00
Alenka: sreda, 12.00–14.00

ZA UČENCE 3. TRIADE: ELEKTRONSKA IZPOSOJA KNJIG 24/7  – sBIBLOS:

Povezava do portala sBiblos – klik! Za prijavo uporabimo Arnes AAI račun!

Postopek vpisa z AAI vpisnimi podatki na spletni strani sBiblos:

1. Na vrhu spletne strani klikni na gumb ArnesAAI.

2. Odpre se novo okno, kjer moraš izbrati svojo domačo organizacijo (OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača).

3. Vpišeš svojo AAI uporabniško ime in geslo.

4. Po uspešnem vpisu z AAI vpisnimi podatki si lahko na sBiblosu izposodiš e-knjigo.

Za branje izposojene e-knjige potrebuješ:

– mobilni telefon Android ali iOS (telefon, tablica) z naloženo aplikacijo Biblos2

(naložite iz Trgovine Google Play na telefonu s sistemom Android oz. AppStore na Apple napravah)

– osebni računalnik, na katerem je naložen program Adobe Digital Editions (klik)

– 4-mestno uporabniško ime in geslo, ki sta se ustvarila ob vpisu z AAI uporabniškimi podatki:

Tudi obvezno domače branje sodi v obvezni del učnega načrta za slovenščino po posameznih razredih. Učitelji slovenščine zato v skladu z veljavnim učnim načrtom pripravijo ustrezne sezname po posameznih razredih. Vse knjige, ki jih predvidevajo UN, so na razpolago tudi v naši knjižnici.

Učence in starše pa želimo opozoriti, da posameznih knjig ni dovolj za vse učence, zato morajo učenci, ki knjig v šolski knjižnici ne dobijo, le te poiskati v bližnjih drugih knjižničnih ustanovah (Krajevna knjižnica Divača, Knjižnica Srečka Kosovela Sežana, potujoča knjižnica…).

Na tem mestu pa želimo učence in starše opozoriti na pravočasno in redno vračanje gradiva v knjižnico, da tako lahko pride več učencev do želenih oziroma zahtevanih knjig v dogovorjenem času.

Bralno značko, interesno dejavnost, katere osnovni cilj je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje, bomo tudi letos skrbno načrtovali in izpeljali. Vanjo bodo vključeni vsi učenci od 1. razreda devetletke do zaključka šolanja. Ker so za prvošolce črke prehud zalogaj, vabimo k sodelovanju starše. Otroci z njimi preberejo najmanj 4 knjige letno, se ob njih pogovorijo in se marsikaj novega naučijo.

Tudi pri BZ bo letos veljal individualni pristop za vsakega učenca. Bralne sezname bomo dokončno umaknili, saj lahko učenci berejo po svojih željah in zmožnostih. Od učencev 9. razredov pa se ob zaključku devetletnega branja poslovimo s kakovostno knjigo. Na zaključek bralne značke bomo povabili zanimivega literarnega ali kulturnega ustvarjalca.

Poročanje za BZ bosta letos izvajala oba knjižničarja:

Boris: torek, 12.00–14.00
Alenka: sreda, 12.00–14.00

Pri morebitnem šolanju na daljavo bosta knjižničarja tudi poročanje prilagodila tako, kot sta to storila v preteklem šolskem letu.

Tudi v šolskem letu 2023/2024 si bodo lahko naši učenci šolske učbenike izposojali v skladu brezplačnih učbenikov.

Ob koncu šolskega leta morate učbenike vrniti šoli. V primeru, da bo učbenik uničen ali izgubljen, boste morali poravnati stroške nakupa novega učbenika.

Seznam učbenikov za š. l. 2023/24

Seznam delovnih zvezkov za š.l. 2023/24

Povezave do spletnih trgovin

Zakaj spletna knjižnica?

Neomejena dostopnost celotnih besedil  in drugih vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Kaj je zanjo značilno?

Pomeni neprecenljivo orodje za raziskovalno delo in učne procese ciljnim skupinam: učenci, študentje, dijaki, učitelji, raziskovalci …
Je tudi orodje za samostojno učenčevo in učiteljevo delo, lahko nam pa služi tudi za skupinsko delo pri pouku.

Pogoji uporabe

Vsebina je namenjena samo za lastno uporabo in študijske ter  raziskovalne namene. Strogo prepovedana je neposredna ali posredna uporaba v komercialne namene.

Več o digitalni knjžnici si lahko preberete na naslovu www.dlib.si.

(Visited 330 times, 2 visits today)