Skoči na glavno vsebino

Prvi jamski praznik z nemškim imenom Grottenfest so v Škocjanskih jamah organizirali že davnega leta 1886. Praznovanje je mnogo več kot le ”dan odprtih vrat” v Škocjanskih jamah. Organiziran je prost vstop v del Škocjanskih jam, na voljo so ogledi razstav in muzejskih zbirk. Prireditev poteka na območju vasi Matavun, Škocjan in Betanja. V vaseh postavijo mlaje, na stojnicah predstavljajo in prodajajo tradicionalne jedi in izdelke tukajšnjega biosfernega območja, na pokušino so tudi tradicionalne jedi. Poskrbijo za veselje, glasbo, ples in stare igre. Za otroke in druge udeležence organizirajo delavnice in pravljice ob ognjišču.

Tudi naši učenci so bili del tega dogajanja. Na stojnici so izdelovali čebelice iz papirja in svečke iz satnic.

 Obiskovalcem so se predstavili tudi s plesom in igrami.

Več si lahko ogledate v galeriji fotografij.

 

Učiteljice Andreja Perhavec Čok, Petra Pugelj Peca in Petra Rakovec

(Visited 3 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Nagrajena panjska končnica

Nagrajena panjska končnica

Učenci podružnične šole Vreme so sodelovali na likovnem natečaju PANJSKE KONČNICE PO KRAŠKO, ki sta ga razpisala...

Dostopnost