Skoči na glavno vsebino

Spoštovani starši,

obveščam vas o spremembah, ki se nanašajo na karantene in veljajo od srede, 19. 1. 2022.

1.      Na podlagi Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19 (Ur. list RS, št.87/21, 132/21, 144/21, 149/21 164/21, 190/21, 200/21 in 2/22), ki ga je  Vlada RS sprejela 17. 1. 2022, velja, da je izjema od napotitve v karanteno na domu za učence, ki so imeli visokorizični (VRK) stik v šoli. Zanje velja, da jim ni potrebno v karanteno, razen kadar je v posameznem oddelku potrjena okužba pri več kot 30% učencev. Učenci pa se morajo v obdobju 7 dni od VRK vsakodnevno samotestirati v šoli. 

2.      Samotestiranje učencev v šoli velja tudi za izpolnjevanje pogoja PCT za udeležbo v glasbeni šoli, obšolskih dejavnostih in pri kolektivnem uresničevanju verske svobode.

3.      Učencem se ni potrebno opravljati vsakodnevnega samotestirati v šoli namesto napotitve v karanteno, če:

– so preboleli COVID-19 in je od pozitivnega rezultata testa PCR minilo manj kot 45 dni ali so preboleli COVID-19 in bili ustrezno cepljeni, ali

– predložijo dokazilo o negativnem rezultatu testa HAG, ki ni starejši od 24 ur od odvzema.

4.       S spremembo odloka učencem pripada 20 testov HAG za samotestiranje na mesec.

Spoštovani starši,

zahvaljujem se vam za sodelovanje pri skupnih prizadevanjih za zajezitev epidemije. Prosim vas, da v primeru okužbe otroka o tem  sporočite v tajništvo šole ali razredniku vašega otroka, prav tako pa vsem osebam, ki so bile v VRK z otrokom.

Lepo vas pozdravljam,

                                        ravnateljica Damijana Gustinčič.

 

Ste že prebrali?

Dostopnost