V sadovnjaku

Teden otroka so tretješolci začeli z naravoslovnim dnem. Z avtobusom so se odpeljali do vasi Buje. Prijazno so jih sprejeli na družinski sadjarski kmetiji Biščak, ki se ukvarja s pridelavo in predelavo jabolk. Najprej so v sadovnjaku pobirali odpadla jabolka. Pobrali so jih več kot 600 kg. Nato so jabolka v velikem sodu oprali in si ogledali, kako iz jabolk nastane jabolčni sok. Sami so si ga  natočili v plastenke ter ga tudi poizkusili. V sosednjem prostoru je bil na mizi ustekleničen jabolčni sok in jabolčni krhlji. Na kmetiji ponujajo tudi jabolčni kis in različne sorte jabolk. Tudi te so učenci lahko okušali in primerjali okuse.

Za zaključek so jim pokazali še farmo piščancev. Občudovali so 25000 komaj nekaj dni starih piščančkov.