Dan šole na PŠ Senožeče

Mesec marec vsako leto prinese pestro dogajanje ob dnevu naše šole. Ustvarjalni vrvež je tudi letos naznanjal  poseben dan.

Učenci PŠ Senožeče so izvedli  kulturni dan z naslovom » Pestrost nas bogati«. Uživali so  v kvizu »Slovenija, od kod lepote tvoje« in spoznavanju kulture sošolcev, katerih straši so se pred leti iz Bosne preselili v Slovenijo.

Na povabilo se je prijazno odzvala Emanova mama, gospa Malić, in nam pripravila slikovito predstavitev lepot Bosne in Hercegovine ter njihovo kulturo. V lepi slovenščini je odgovarjala radovednim senožeškim otrokom.   V veliki košari pokriti s tradicionalno okrašenim prtom,   ni mogla skriti njene vsebine. Vonj po  sladkih dobrotah iz njihove tradicionalne kuhinje je bil preveč očiten.

Ta poseben dan  smo zaključili s sodelovanjem na dobrodelnem koncertu Šola v naravi za vse učence.

Učiteljice PŠ Senožeče